Jdi na obsah Jdi na menu
 


The vampire diaries

The vampire diaries

Původní název: The Vampire Diaries
Český název: Upíří deníky

The Vampire Diaries je americký seriál s fantasy – hororovým nádechem. Je inspirovaný stejnojmennými knihami od autorky J.L.Smith. Premiérový díl odvysílala americká televize CW 10.září. 2009. Původně byl seriál natáčen ve Vancouveru, ale později bylo natáčení přesunuto do Convingtonu v Georgii a okolí Atlanty.
Hlavní děj seriálu se odehrává v malém městečku Mystic Falls, kde se brzy začnou dít nepředstavitelné věci. Celý příběh začíná návratem upíra jménem Stefan Salvatore, který se po dlouhé době vrací do svého města. Potkává zde půvabnou dívku Elenu Gilbert, která se neuvěřitelně podobá jeho bývalé přítelkyni Katherine. Katherine byla dívka, kterou Stefan miloval před 145 lety, v roce 1864. Musel se přesvědčit, že Elena není Katherine. Elena byla pouze 17-ti letá dívka, kterou potkalo v životě velké neštěstí. Se svým mladším bráchou Jeremym přišli při strašlivé automobilové nehodě o oba rodiče. Každý z nich se s tím vyrovnával po svém. Elena pomáhala tlumit své pocity pomocí svého deníčku, kdežto Jeremy se se svou ztrátou nedokázal vyrovnat.
Elena se ve škole seznámí s novým studentem Stefanem, který je hodně tajemný. Zanedlouho ale začnou potíže. Do Mystic Falls se totiž vrací i Stefanův bratr Damon Salvatore, aby dělal Stefanovi potíže. Je jak neřízená střela, brzy se začne krmit na obyvatelích Mystic Falls. Jednou z jeho obětí se stává i dívka Vicki Donovan.
Stefan s Elenou se vzájemně sbližují a Elena nakonec zjistí pravdu o Stefanovi. I přes to se ale rozhodne s ním zůstat, protože jej miluje. Bohužel se začne opakovat minulost. Do Eleny se zamiluje i Stefanův bratr Damon a začne se rozvíjet milostný trojúhelník, který nás doprovází po celou dobu seriálem a dělá ho napínavějším.
Upíři ale nejsou jediná mytologická stvoření, která žijí v Mystic Falls. Druhá série nás zavádí do děje, kdy zjistíme, že jediným nebezpečím nejsou pouze upíři, ale i vlkodlaci.
Celým příběhem nás provádí spousta napětí a nečekaných zvratů. Vše tvoří dohromady impozantní příběh plný nadpřirozených stvoření a jedinečných zážitků.
The Vampire Diaries sklidili v Americe velký úspěch sledovaností v průměru 3,5 milionů diváků.